Final Results
Place Name Club(s) Country
1 Mawhirt, Nikita UWA Fencing Club  AUS 
2 Kelly, William ECU Cavaliers Fencing Club  AUS 
3T Thian, Aron Excalibur Community Fencing Club  AUS 
3T Longbottom, Isabel UWA Fencing Club  AUS 
5 Dale, George UWA Fencing Club  AUS 
6 Johnson, Emma Excalibur Community Fencing Club  AUS 
7 James, Sarah UWA Fencing Club  AUS 
8 Overmiere, Emily UWA Fencing Club  AUS 
9 Freedman, Lewis ECU Cavaliers Fencing Club  AUS 
10 Overmiere, Laura UWA Fencing Club  AUS 

BOYS' Results
Place Name Club(s) Country
1 Kelly, William ECU Cavaliers Fencing Club  AUS 
2 Thian, Aron Excalibur Community Fencing Club  AUS 
3 Dale, George UWA Fencing Club  AUS 
4 Freedman, Lewis ECU Cavaliers Fencing Club  AUS 


Round #1 - Poule - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 Longbottom, Isabel UWA  AUS 
2 Mawhirt, Nikita UWA  AUS 
3 Dale, George UWA  AUS 
4 James, Sarah UWA  AUS 
5 Johnson, Emma EXC  AUS 
6 Overmiere, Emily UWA  AUS 
7 Overmiere, Laura 11  UWA  AUS 
8 Thian, Aron 14  EXC  AUS 
9 Freedman, Lewis   CAVS  AUS 
10 Kelly, William   CAVS  AUS 

Round #1 - Poule - Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 V V/M HS HR Ind
Freedman, Lewis
CAVS / AUS
1 D1 V5 D3 D0 1 0.25 9 19 -10
James, Sarah
UWA / AUS
2 V5 V5 D3 D4 2 0.50 17 13 +4
Overmiere, Laura
UWA / AUS
3 D4 D2 D4 D1 0 0.00 11 20 -9
Johnson, Emma
EXC / AUS
4 V5 V5 V5 D2 3 0.75 17 15 +2
Longbottom, Isabel
UWA / AUS
5 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 7 +13

Poule #2
# 1 2 3 4 5 V V/M HS HR Ind
Kelly, William
CAVS / AUS
1 D4 V5 D2 V5 2 0.50 16 17 -1
Dale, George
UWA / AUS
2 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 11 +9
Overmiere, Emily
UWA / AUS
3 D4 D1 V5 D2 1 0.25 12 19 -7
Mawhirt, Nikita
UWA / AUS
4 V5 D3 D4 V5 2 0.50 17 15 +2
Thian, Aron
EXC / AUS
5 D3 D3 V5 D3 1 0.25 14 17 -3



Round #2 - DE - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M HS HR Ind Status
1 Longbottom, Isabel UWA  AUS  1.00  20  +13  Advanced
2 Dale, George UWA  AUS  1.00  20  11  +9  Advanced
3 Johnson, Emma EXC  AUS  0.75  17  15  +2  Advanced
4 James, Sarah UWA  AUS  0.50  17  13  +4  Advanced
5 Mawhirt, Nikita UWA  AUS  0.50  17  15  +2  Advanced
6 Kelly, William   CAVS  AUS  0.50  16  17  -1  Advanced
7 Thian, Aron 14  EXC  AUS  0.25  14  17  -3  Advanced
8 Overmiere, Emily UWA  AUS  0.25  12  19  -7  Advanced
9 Freedman, Lewis   CAVS  AUS  0.25  19  -10  Advanced
10 Overmiere, Laura 11  UWA  AUS  0.00  11  20  -9  Advanced

Round #2 - DE - Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) Longbottom, Isabel 
UWA / AUS  (1) Longbottom, Isabel 
(16) -BYE-   
    (1) Longbottom, Isabel 
(9) Freedman, Lewis    15 - 4 
CAVS / AUS  (8) Overmiere, Emily   
(8) Overmiere, Emily  15 - 8   
UWA / AUS    (1) Mawhirt, Nikita 
(5) Mawhirt, Nikita    15 - 11 
UWA / AUS  (5) Mawhirt, Nikita     
(12) -BYE-       
    (4) Mawhirt, Nikita   
(13) -BYE-    15 - 7   
  (4) James, Sarah   
(4) James, Sarah     
UWA / AUS    Mawhirt, Nikita 
(3) Johnson, Emma    15 - 8 
EXC / AUS  (3) Johnson, Emma     
(14) -BYE-       
    (3) Kelly, William     
(11) -BYE-    15 - 12     
  (6) Kelly, William       
(6) Kelly, William         
CAVS / AUS    (2) Kelly, William   
(7) Thian, Aron    15 - 14   
EXC / AUS  (7) Thian, Aron     
(10) Overmiere, Laura  15 - 9     
UWA / AUS    (2) Thian, Aron   
(15) -BYE-    15 - 14   
  (2) Dale, George   
(2) Dale, George     
UWA / AUS